Obchod s bájnou kořalkou: Rum je skvělý dárek

Vánoční období je neodmyslitelně spojeno s vysokou kvalitou a příjemným odpočinkem. Jednou z možností, jak si tento čas ještě více užít, je ochutnání kvalitního rumu. Nejenže potěší svou lahodností a dokonalou chutí, ale také je ideální pro zpomalení tempa a užívání si okamžiku. Pro milovníky rumu jsou Vánoce ideální příležitostí pro rozšiřování svých zážitků a poznání nových chutí. Na výběr jsou různé varianty, zahrnující rumy z Filipín, Jamajky, El Salvádoru a Peru, které dokáží vzdálené kouty světa přinést až na konec jejich jazyka. Ať už se rozhodnete pro oblíbený rum vašich blízkých, nebo se odvážíte objevit nové tajemné chutě, v každé doušku se skrývá cesta do exotických krajů. Udělejte si Vánoce příjemnější a dopřejte si luxusní požitek s kvalitním rumem kdykoliv během roku.

Peruánský poklad Millonário

Renomovaný odborník na rum Fabio Rossi cestoval po světě a během svého dobrodružství objevil mimořádný rum, který byl pro svou kvalitu označen jako peruánský poklad. I přes své vysoké uznání místními obyvateli byl tento rum pojmenován jednoduše jako „rum pro milionáře“, neboť si ho nemohli dovolit kupovat běžní lidé. Každá varianta tohoto rumu s názvem Millonário je vynikající a charakterizuje ji lahodná, plná a jemná chuť. Jednotlivé druhy rumu se od sebe odlišují svým počtem let zrání a také tím, v jakých typech sudů byly skladovány, čímž nabyly i svůj unikátní příběh.

Jamajsky voňavý Appleton

Tradice a zkušenosti hrají v roli jamajské palírny a třtinové plantáže klíčovou roli. Destilace se provádí ve značně omezených množstvích pomocí měděných kotlů a následně se rum vyzrává v sudech z amerického bílého dubu, což mu dodává charakteristickou chuť. I přesto, že se společnost Appleton řídí tradicí, nebrzdí ji v jejím inovativním přístupu. Jejich rumy se vyznačují radostnou jamajskou duší, slunečným nádechem, vanilkou a tóny pomerančové kůry, díky kterým se stávají jedinečnými. Tyto prvky míchá osobně první žena na světě, která získala titul master blender, čímž se stává dalším důkazem, že se společnosti Appleton podařilo zachovat tradici a současně přinést inovativní přístup k výrobě svého rumu.

Nejoblíbenější Diplomático

Rum značky Diplomático v posledních letech sklízí mnoho ocenění a není se čemu divit. Jeho vynikající chuť s oblibou získává celosvětově mezi rumovými nadšenci i mezi lidmi bez předchozích zkušeností s vyšší kvalitou rumů. V České republice patří mezi nejoblíbenější lahve a můžeme je najít v mnoha dobře vybavených domácích barech. Tento venezuelský rum má nejen komplexní chuťový profil a dlouhé zakončení, ale také se dá zakoupit i ve speciálně namíchané čokoládě. Proces dochucování byl pečlivý a trval dlouho, aby se perfektně doplnila chuť rumu a zanechala nezapomenutelný zážitek.

Sladký Don Papa

Rum pojmenovaný po významném filipínském revolucionáři, který vedl boj proti španělské nadvládě, nese název Don Papa. I přesto však není jeho chuť určena pouze pro příznivce konkrétních politických názorů – naopak, každý, kdo preferuje sladší rumy, si jej jistě oblíbí. Tento rum nejvyšší kvality je vyráběn z nejsladší cukrové třtiny na světě a svoji dokonalost získává během zrání v sudech s výhledem na majestátní pohoří Mount Kanlaon. Jeho bohatá a rozmanitá chuť po otevření lahve prvních kvapinek věnčí nalévaného nápoje tóny vanilky, medu a sladkého kandovaného ovoce. Určitě si ho dopřejte a přesvědčte se o jeho jedinečnosti sami.

Pestrobarevný Cihuatán

Rumy z města Cihuatán spojují prvky z mayské civilizace s moderními technologiemi, což je vidět i na jejich láhvích. Ty jsou nejen barevně výrazné, ale najdete na nich i motivy mayských bohů a rituálů, které jsou pro tuto kulturu typické. Tato destilerie byla založena relativně nedávno, v roce 2004, ale přesto se drží vysokých standardů a dodržuje tradice svých předků. Každý rum značky Cihuatán je jedinečný a proto je doporučeno ochutnat všechny tři varianty. Můžete je pořídit i ve speciálním setu, což je skvělá příležitost prozkoumat širokou škálu chutí a vůní. Tyto lahve rozhodně nezklamou ani ve vaší domácí sbírce nebo na výstavném místě v obývacím pokoji či domácím baru.

Pokud stále váháte, jakým lahodným rumem obdarovat své milované, nebo jakým zaujmout znaleckého či elegantního příjemce, není třeba se dále trápit. Obraťte se na odborníky z Warehouse#1, kteří vám budou rádi poradit v jejich pražské prodejně nebo online. Díky jejich mnohaletým zkušenostem v oboru vám doporučí ideální lahve, které budou dokonalým dárkem pro každý typ příjemce. A pokud máte opravdu poslední chvíli na hledání dárků, můžete využít možnost zakoupit voucher na nákup zboží. Tímto způsobem si můžete být jisti, že vaši blízcí dostanou opravdu originální a kvalitní dárek, který ocení.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *