|

Pusser’s Navy Rum: Velká recenze

Rum a námořníci jsou spjati dlouhou více než 300 letou historií. Od roku 1650 se pravidelně rozdávaly denní příděly rumu v britském královském námořnictvu, což se stalo jedním z mála světlých momentů pro námořníky během těžké práce na moři. Tyto příděly, které byly ukončeny 31.7.1970, jsou nyní známé jako „Black Tot Day“. Díky muži jménem Charles Tobias můžeme dnes i my ochutnat stejný rum, kterým se námořníci tehdy dělili – Pusser’s Navy rum, který splňuje přesné specifikace bez použití barviv a sladidel. Díky tomu můžeme také okusit součást námořnického dědictví a prostřednictvím této lahodné lahve si připomenout jejich statečnost a odvahu.

Pusser’s Original Admiralty Blend – Navy rum

Složení nápoje s obsahem 40% alkoholu má příjemný a lehký charakter, což je ideální vstup do světa značky Pusser’s. V chuti se neztrácí typické aroma sušeného ovoce, které se skvěle doplňuje s říznou dochutí různých koření a lehkým odérem kávy a čokolády. Tento nápoj je kombinací, která jistě uspokojí širokou škálu chuťových preferencí.

Pusser’s Gunpowder Proof – Navy rum

Z mého pohledu je největším přínosem tohoto produktu vyšší koncentrace alkoholu, a to až 54,5%. Výsledkem je hutný nápoj, který nabízí širokou paletu chutí, včetně kávy, skořice, sušených meruněk, hořké čokolády a různých koření. Název tohoto rumu, Pusser’s Gunpowder Proof, odkazuje na jeho historii během doby námořních výprav. Mnoho námořníků se domnívalo, že jim byly jejich příděly ředěny vodou, a proto se vyvinul jednoduchý test. Do trochy rumu se přidal střelný prach a pokud se zapálil, znamenalo to, že je rum v pořádku. Nicméně pokud se střelný prach nezapálil, bylo to jasným důkazem, že byl rum ředěný. Díky této tradici dostal tento výjimečný rum svůj střelný název.

Pusser’s 15 Y.O.

Po 15letém dozrávání v sudech získal tento rum neobyčejně jemnou a bohatou paletu chutí. Jeho skvělá kvalita mě překvapila, protože jsem očekával/a, že jeho vysoká cena bude zcela neúměrná. Nicméně, po první ochutnání jsem si uvědomil/a, že cena je plně odůvodněná a tento rum se opravdu stává jednoznačně nejlepším produktem, který jsem měl/a možnost ochutnat.

Společnost Pusser’s přináší vysoce kvalitní produkty, které stojí za to ochutnat. I přesto, že všechny tyto produkty mají stejný základ, liší se svou jedinečnou chuťovou paletou. Uživatelé si mohou vybrat mezi jemnějšími nebo silnějšími verzemi a vždy budou maximálně spokojeni. Pro nákup celých lahví můžete navštívit webové stránky společnosti, ze kterých jsou dostupné, avšak pokud si přejete pouze vyzkoušet produkty, mohou být zakoupeny vzorky vhodné pro jednorázovou degustaci.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *