|

Příprava punče bez alkoholu

Lahodný nápoj zvaný punč má většina z nás spojený se zimou na horách nebo s Vánocemi. Stejně jako třeba grog dokáže i horký punč zahřát po celodenním lyžování nebo procházce zimní krajinou. O vánočních svátcích bývá punč součástí slavnostní tabule, nebo si na něm můžeme pochutnat při odpoledním či večerním posezení se svými blízkými, s přáteli nebo jen tak u televize. Punč prostě dokáže navodit tu správnou vánoční atmosféru. Každý má pochopitelně svůj osvědčený recept, na který nedá dopustit. V drtivé většině nesmí v pořádném punči chybět alkohol, ovšem punč lze připravit i bez alkoholu, aby si na něm mohly pochutnat i naše děti.

Recepty na punč bez alkoholu

  1. Na punč bez alkoholu potřebujeme 4 sáčky šípkového čaje, 4 lžíce tekutého medu, 500 ml vody, 200 ml pomerančového džusu a citronovou šťávu. Sáčky s čajem přelijeme vroucí vodou, přiklopíme a necháme 10 minut stát. Poté sáčky vyjmeme, do čaje vlijeme džus a šťávu z citronu, nahřejeme, rozdělíme do sklenic a osladíme medem.
  2. Na další typ potřebujeme 1 kg červeného hroznového vína, 2 pomeranče, 2 balíčky koření na punč a dvě granátová jablíčka. Pomeranče oloupeme, hroznové víno otrháme a z granátových jablek vyloupeme zrníčka. Všechno ovoce odšťavníme a šťávu nalijeme do džbánu, přidáme koření na punč a necháme hodinu louhovat. Poté punč krátce zahřejeme a podáváme.

Punč pro děti

Aby vám vaše děti nezáviděly, když budete o Vánocích popíjet svařák, grog nebo punč, můžete jim udělat radost a připravit jim zdravý punč bez alkoholu. K jeho přípravě budete potřebovat následující ingredience:
1 pomeranč, ze kterého vymačkáme šťávu, 200 ml jablečného džusu, 200 ml pomerančového džusu, 1 sáček koření na punč, 1 jablko, 1 pomeranč, 1 celou skořici, šťávu z jedné půlky citronu a 200 ml vody.

Postup je následující:

Do hrnce nalijeme pomerančovou i citronovou šťávu, oba džusy, vodu a vše přivedeme k varu. Jakmile začne směs vařit, ochutíme ji skořicí a punčovým kořením. Přidáme jablko a pomeranč nakrájené na plátky a pak vše vaříme pod pokličkou 10-15 minut. Hotový punč nalijeme dětem do hrnečků a mohou si s námi připít.

K večerní pohodě patří i dobré a kvalitní víno. Pokud i vy zastáváte tento názor, navštivte například web www.supervino.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *