Nejlepší alkohol kalkulačka? – Na tyhle se můžete spolehnout

Jednou z možností, jak se orientovat v našem stavu po konzumaci alkoholu, je použití online alkoholové kalkulačky. Pro někoho může být tento nástroj klišé, pro druhého však nezbytným pomocníkem. Je vyvinut s cílem poskytnout orientační informaci o našem stavu po nocích strávených s alkoholem a zamezit nám ránám, které bychom mohli způsobit bez použití alkohol testeru. Nejdůležitější je však kalkulačku použít před konzumací alkoholu, abychom si určili orientační hranici, do které můžeme večer zajít. Následně nám už zůstává jen dodržet tuto hranici. Z různých zdrojů jsme pro vás vybrali přehledné kalkulačky, abyste si mohli vybrat tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. I když se algoritmy kalkulaček zpravidla shodují, významný rozdíl může být v uživatelském zážitku. Je však nutné upozornit, že mnohem spolehlivější a přesnější je použití kalibrovaného alkohol testeru.

Jak funguje alkohol kalkulačka?

Na základě zadání několika faktů, které jsou uvedeny v seznamu níže, vám tato kalkulačka odhadne, přibližně kolik máte momentálně promile alkoholu v krvi a za jak dlouho se předpokládá, že budete zase střízliví. Stačí uvést množství a typ vypitého alkoholu a čas, po který jste ho konzumovali. Výsledným údajem nemusí být přesná hodnota, ale spíše orientační odhad. Při použití kvalitní alkohol kalkulačky je navíc možnost zvolit konkrétní druh alkoholu, což může navýšit přesnost výsledku.

Vstupní údaje potřebné pro alkohol kalkulačku:

 • pohlaví
 • výška
 • váha
 • věk
 • čas začátku pití
 • čas ukončení pití
 • typy konzumovaného alkoholu 
 • množství

Výsledky z alkohol kalkulačky:

 • promile alkoholu v krvi na konci pití
 • předpokládaný čas vystřízlivění

Nejlepší alkohol kalkulačky – vyberte si

 1. BEZPEČNĚNACESTY.CZ – Plně grafická kalkulačka, kterou zvládnete ovládat pouze myší. Komu by se taky ráno chtělo něco psát, že? Z mého pohledu je největší výhodou, že zde vidíte i křivku znázorňující průběžné vyprchávání alkoholu v čase. Doplním, že kalkulačka má širokou škálu druhů alkoholu. 
 2. ALKOHOLMETR.CZ – Rozsáhlá alkohol kalkulačka s hromadou konkrétních druhů alkoholu, zde najdete skoro všechno co se dá vypít. Trošku mínusem je zde, že musíte ručně zadávat a vyhledávat jednotlivé položky. Nicméně na kvalitě to nic nemění. Podobně jako v prvním případě je doplněna grafickou křivkou.
 3. iDNES KALKULAČKA – Verze alkohol kalkulačky z serveru iDnes si mě získala svou krásnou přehledností a jednoduchostí. Stačí pár kliků a víte vše potřebné. Není zde velký výběr druhů konkrétních značek alkoholu, nicméně mi osobně to zase tolik nevadí, hlavní je typ a obsah alkoholu, značka není zase tak nezbytná. Navíc vše zvládnete myší. 
 4. ALCOHOL KILLER – Podobně jako iDnes je postavená velice jednoduše a uživatelsky. Vše opět naklikáte myší a na klávesnici ani nemusíte šahat. Velkým plusem kalkulačky je možnost navolit si takřka jakékoliv množství alkoholu (např. 250ml piva, pokud jste ho měli s někým na půl).
 5. ALKOHOL-TESTERY.CZ – Při pohledu na kalkulačku hned budete vědět, co dělat, nic nehledáte, ale intuitivně hned klikáte. Naklikání chvílí trvá, nicméně není to zase až tolik na škodu. Výběr parametrů je jednoduchý a plně dostačující. Rozdíl oproti předchozím, ve výsledku se vám nevygeneruje graf, ale čistě informace o hladině alkoholu v krvi a předpokládaná doba vystřízlivění.

I přes to, jaký alkoholický nápoj si nakonec vyberete, je vždy vhodné použít alkohol kalkulačku jako první nebo poslední možnost. Tento nástroj slouží pouze pro orientaci a v žádném případě nelze spoléhat na přesný výsledek. Pro správné zacházení s alkoholem je důležité dodržovat zásadu nepřimíchávat různé druhy alkoholu a zůstat u jednoho nápoje.

Vybraný seznam kalkulaček, který vám přináším, je nejen funkční, ale také velmi snadno použitelný. Věřím, že vám v případě nepříjemných situací bude skvělým pomocníkem. Proto apeluji na vás, abyste si v případě konzumace alkoholu raději předem spočítali maximální množství, které můžete vypít, a kdy je již nezbytné zastavit. Přemýšlíte-li například o pívku s přáteli a víte, že vás ráno čeká řízení auta, stačí použít alkohol kalkulačku, abyste zjistili, kolik toho můžete vypít, aniž byste ohrozili svou bezpečnost a zdraví.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *