|

Rum Heffron recenze – pocta legionářům

Zvažoval jsem, zda jsou mezi českými značkami trstinového rumu nějaké zajímavé možnosti. Pátrání na internetu mi přineslo pouze dva výsledky – Rum Republica a Rum Heffron. Brzy se chci zaměřit na recenzi Republicy, zejména na verzi Reserva, abych zjistil, jak srovnání s ostatními rumy dopadne. Co se týče rumu Heffron, ten pro mě představuje velkou neznámou. Jeho základem je surovina z Panamy a dozrává pět let, což mi zní lákavě. Nicméně pohled na cenu mě trochu znejistil – v Lidlu se dá zakoupit za přibližně 220 Kč, na internetu se pohybuje kolem 250 Kč, a v běžných obchodech maximálně za 299 Kč za 0,5 litrové balení. Je tedy otázkou, zda stojí za to si ho pořídit za tuto cenu a zda se vyrovná kvalitě konkurenčních značek.

Nevěřil jsem, že za méně než 300 korun koupím lahodnou rumovou láhev, ale doufal jsem, že aspoň trochu uspokojí můj chuťový projev. Plánoval jsem ho ochutnat, napsat o něm recenzi a pak se pustit do dalších zážitků. Navíc, kolik dalších značek rumu máme v České republice? Nicméně překvapivě jsem zjistil, že tento konkrétní rum má zajímavý a unikátní příběh, což mi dalo impuls k dalšímu pátrání. Teď už nejde jen o povrchní konverzaci, ale o něco skutečně zajímavého, o čem se dá vyprávět.

Rum HEFFRON aneb lahev naplněná nejen příběhem

Původní rum s názvem Legionář, pojmenovaný po československých legionářích, kteří se vydali do zahraničí bojovat za svou vlast, musel být kvůli právním nesrovnalostem ohledně ochranné známky přejmenován. Jeho nový název, Heffron, nese stejné jméno jako loď, která přepravila legionáře z Asie do Evropy. Tato cesta trvala celkem dlouhých 116 dní a probíhala z Vladivostoku přes Panamský průplav až do přístavů v Evropě, jako například Hamburk, Neapol nebo Terst. Heffron nebyla jediná loď, která tento převoz zajistila, ale proslavila se tím, že byla jednou z posledních, kdo si cestu do Evropy musel opakovat. Tato loď totiž kvůli havárii u pobřeží Japonska musela svoji plavbu dokončit ještě jednou. Heffron tak byla jednou z symbolů cesty československých legionářů z Asie domů.

Příběh je fascinující, když uvážíme, v jakých strastech museli vojáci procházet po skončení války. Je úžasné, že firma Palírna U Zeleného Stromu se rozhodla vytvořit podobný produkt a udělat jej přístupným především finančně i chuťově pro české zákazníky. Firma tím nejen ukázala svou schopnost inovativně reagovat na aktuální situaci, ale také se vydala cestou podpory české tradice a chutí. Kromě toho, že tímto produktem přispívá k rozmanitosti nabídky na trhu, zároveň také přináší nostalgické pocity a připomíná nám důležitost našeho kulturního dědictví. Je skvělé mít možnost vychutnat si skvělý produkt od této renomované firmy za dostupnou cenu a zároveň podporovat domácí výrobu.

WOW je slabé slovo! Nepřeháním?

Jsem plný očekávání před odstavcem o chuti. Vždycky jsem byl obdivovatelem rumů, které si zachovávají autentickou chuť bez přehnané ostrosti, a rum Heffron je jedním z nich. Když se přiblížíte, můžete cítit jemný bodnutí, ale brzy poleví, a místo toho ucítíte jemně nasládlou vůni s podtóny dřeva. Jeho chuť je velmi jemná, což z něj činí snadno pitelný rum, patrně nejlepší ze všech, které jsem měl možnost ochutnat. V první řadě v něm ucítíte vanilkové tóny, které nejsou příliš silné, ale přesto krásně vynikají společně s náznaky pomeranče a lehkým dřevitým podtextem, které se občas objeví na vašem jazyku.

Úžasná kompozice tohoto rumu prošla 5-letým zráním v dubových sudech, což dodává nápoji naprostou dokonalost. Mám bohaté zkušenosti s ochutnáváním různých druhů rumů a mohu uznat, že jsem vypil jak dražší, tak i horší varianty. Musím však říct, že tento rum mě vtáhl do svého půvabu a já ho velmi kladně hodnotím, dokonce lépe než slavný Legendario. Řada odborných článků jej doporučuje pro míchané nápoje, ale osobně bych ho raději nepoužil na takový účel, protože ho považuji za příliš výjimečného. Na míchané nápoje bych spíše volil rumy jako Havana nebo Captain Morgan, které jsou pro tyto účely více vhodné.

Proč koupit rum Heffron?

Pokud hledáte výborný rum, který vás líbivě štípne na patře, projede celým jazykem až ke špičce a to vše za skvělou cenu, rozhodně zamířete správným směrem, pokud si pořídíte rum Heffron. Tento rum se pyšní krátkým dozvukem, který preferují milovníci pitelného alkoholu. Nejenže si užijete chuťovou houpačku, ale navíc si připíjíte na příběh, který tento rum doprovází. Ať už je to pro vás klíšé nebo ne, příběh Heffronu vás zcela jistě hned první doušek vtáhne do svého kouzla. A pro ty z vás, kteří nechcete utrácet velké peníze, ale přesto hledáte kvalitu, je Heffron skvělým dárkem s příběhem za přijatelnou cenu. Tak proč nezkusit tento rum, který se bude skvěle vyjímat na vaší sklíčence?

Závěr recenze

Fascinující destilát za úžasné peníze – tohle musíte vyzkoušet, abyste uvěřili. Rum Heffron mě zaujal nejen svým příběhem, ale také svou lehce karamelovou barvou a vynikající chutí, která je typická pro ty nejlepší rumy. Palírna u Zeleného Stromu se zkrátka v oblasti rumů výborně vedla. Nedovolte, aby vás přesvědčil dogmatem o nízké ceně a nechte se unést jedinečnou chutí, která vás jistě nadchne.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *