TOP 5 Nejlepší šumivá vína – Silvestrovská recenze

Blíží se silvestrovská noc a s ní i konec dalšího roku. I když letos se zdá, že nás nečekají žádné velké večírky a oslavy, není nutné se smutnit. Místo toho můžeme s trochou nadsázky říct, že díky tomuto omezení můžeme nasbírat peníze, které můžeme využít na kvalitnější domácí pohoštění pro svou rodinu. A právě proto jsme pro vás vybrali TOP 5 šumivých vín, která můžete přidat do svého závěrečného večera tohoto roku a udělat ho tak pro sebe a své blízké nezapomenutelným. Nezapomeňme také, že následující rok přinese nové naděje a lepšší časy pro celou společnost. Tak se připravme a se vztyčenými skleničkami vstupme do něj s optimismem a nadějí.

Moët & Chandon Imperial Brut 0,75L

Jeden z nejoblíbenějších druhů šampaňského, který si získal přezdívku „komerční král“ díky své popularitě a pro mnoho lidí je nezbytnou součástí oslav silvestrovské noci. Přestože jeho cena může být poměrně vysoká, je pravdou, že za pravé šampaňské stojí drahocenné peníze a značka Moët & Chandon je jednoznačně tou správnou volbou. Pokud tedy hledáte kvalitní a vyhlášené šampaňské, jediná volba č.1 je jasná – Moët & Chandon.

Veuve Clicquot Brut 0,75l

Veuve Clicquot nabízí velmi suché víno, které se vyznačuje svěžestí, ale zároveň má plnou a komplexní chuť s výrazným tónem citrusového ovoce. Jeho kvalita je tak výjimečná, že se stalo velmi oblíbeným jako luxusní dárek, zejména díky limitovaným edicím, které jsou obohaceny o kreativní a originální dárkové balení. Například balení ve tvaru poštovní schránky je jedním z mnoha unikátních návrhů, které dokazují, že Veuve Clicquot nezapomíná ani na nejmenší detaily. Pokud máte v plánu jít na párty k náročnému hostiteli, nemusíte dál hledat – Veuve Clicquot je vynikající volbou, která určitě nezklame.

Cinzano Prosecco 0,75l

Asi překvapí celkem dost lidí, ale aperitivní značka CinZano, která je známá především díky svým sladkým nápojům, nenabízí už jenom tento typ alkoholu. Skutečnost je taková, že v současnosti má v nabídce celou řadu šumivých vín různých kvalit a cenových úrovní. Já osobně jsem objevil 2 skvělé varianty, které mohu s klidem doporučit a jsou mi velmi blízké. Možná to není běžný tip, ale stojí za to vyzkoušet. Sám jsem byl pozitivně překvapen a přesvědčen o jejich kvalitě. Vybrané šumivé víno od CinZana je totiž skvělou volbou pro každou párty, kde hledáte osvěžující a překvapivý nápoj. A to vše ještě za velmi dostupnou cenu do 200 Kč.

Anna de Codorníu Blanc de Blancs Brut Reserva 0,75l

Jsou vám povědomá šumivá vína s názvem CAVA? Prostě řečeno, jsou to španělské obdoby šampaňského. Způsob výroby a zrání v lahvi jsou téměř totožné, ale příjemným bonusem je nižší cena než u šampaňského. V chuti se můžete těšit na jemnost másla a svěžest tropického ovoce. Pokud si chcete letošní Silvestr zpestřit a vyzkoušet něco nového, právě jste našli ten správný tip.

Crémant de Bordeaux Céléne Cuvée Royale Brut 0,75l

Crémant je druhem šumivého vína pocházejícím z Francie, které je těsně spojené s prestižním šampaňským. Jeho výroba je přísně regulována, aby se zajistila vysoká kvalita produktu. Jedním z důležitých pravidel je ruční sklizeň hroznů a použití pouze 100 litrů moštu ze 150Kg hroznů. Stejně jako u šampaňského, i u Crémantu probíhá druhotné zrání v láhvích. Tento nápoj má zlatavou barvu složenou z 3 různých odrůd vín. Láhev, kterou bych rád doporučil, patří mezi „zlaté standardy“ tohoto druhu a nabízí se za velmi příjemnou cenu.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *