Jaké jsou NEJOBLÍBENĚJŠÍ RUMY V Česku? TOP 5

Osobně jsem velkým fanouškem rumů a rád se jimi bavím. V poslední době jsem se začal zajímat o to, jaké rumy jsou mezi lidmi v Česku nejoblíbenější. I když jsem našel několik článků, byly velmi subjektivní a založené na osobních dojmech, což není ideální pro sestavení žebříčku. Proto jsem využil velmi rozšířený recenzní nástroj Heuréku, který mi poskytl přehled o nejpopulárnějších typech rumů. Blíží se Valentýn a pokud hledáte dárky pro muže nebo ženy, alkoholové dárky jsou vždy skvělou volbou. A pokud hledáte dárek pro milovníka rumu, určitě mu udělá radost některý z rumů uvedených v mém žebříčku. Přesvědčte se sami a věřte mi, že pro některého z vás se stane dobrým zdrojem inspirace.

5. MÍSTO – LEGENDARIO ELIXIR 7Y

Pokud hledáte kvalitní rumový nápoj s výbornou chuťou za dostupnou cenu, můžete zvážit koupi kubánského produktu Legendario. V průběhu akcí se cena tohoto rumu může pohybovat kolem 300 Kč, což z něj dělá jednu z nejvíce dostupných a oblíbených variant na trhu. Jeho chuť je proslulá a mnoho českých konzumentů si ho oblíbilo právě díky kombinaci vynikající chuti a příznivé ceny. Legendario spadá mezi tzv. „elixíry“, což jsou sladké rumy s vysokým obsahem cukru (v případě Legendario více než 20g/l). Výrazně hutná konzistence dodává tomuto rumu zcela unikátní charakter.

Porovnání s pivem Gambrinus snadno ilustruje popularitu Legendaria – když Gambrinus patří mezi nejoblíbenější piva, Legendario je mezi rumy tím nejžádanějším. Jeho nízká cena a skvělá chuť ho činí oblíbenou volbou u mnoha českých zákazníků, což potvrzují i prodejní statistiky v e-shopech, kde Legendario patří mezi nejčastěji prodávané produkty.

4. místo – BUMBU RUM 0,7L

Známky kvality tohoto barbadoského rumu mě překvapily, ačkoli ho do teď nikdy předtím jsem nezkusil. Podle hodnocení uživatelů, jeho hlavními pozitivy jsou šetrné pálivost, výrazná chuť a skvělá pitelnost. Při čtení recenzí si připadám trochu trapně, že jsem tento rum ještě neochutnal, ale teď mám jasný cíl ho vyzkoušet a přidat ho na svou seznamu „Musím vyzkoušet“. Těším se na moje první setkání s tímto barbadoským pokladem.

3. místo – Plantation 20th Anniversary 0,7L

Při hledání recenzí na alkohol jsem se ocitl na zahraničních webech a musím říct, že mě to zarazilo. Zdá se, že tamní hodnocení jsou na úplně jiné úrovni a ještě mám co dohánět. Ptala jsem sebe, jaký rum je nejčastěji zmiňovaný v těchto recenzích a voilá, právě to je Plantation. Přesto si dávám pozor na to, že jeho postavení v recenzích beru s rezervou. Jeho popularita je ale obrovská a důvodem je nejenom kvalita, ale i stylové balení, který ideálně poslouží jako dárek (toto tvrdím na základě četných recenzí). Ti, kdo již rum ochutnali, chválí jeho jemnost a příjemnou chuť bez výrazné štiplavosti. Vůně má také své fanoušky, ale zajímavé je, že někteří lidé oceňují především její nenápadnost. Češi prostě nechtějí být štípaní alkoholem.

2. místo – Diplomatico Rum Reserva Exclusiva 12Y 0,7L

Všiml jsem si, že někteří z nás ještě možná nepochutnali na venezuelském rumu Diplomatico, který je jedním z nejoblíbenějších na nápojových menu v České republice. Mezi jeho konkurenty patří i další oblíbený rum Legendario, který se řadí do premium kategorie a je mezi Čechy velmi oblíbený. Často se stává, že tento rum lidé kupují jako dárek, neboť má vynikající a plnou chuť, která jednoznačně prozrazuje, že se jedná o kvalitní nápoj. Pokud chcete Diplomatico ochutnat, určitě se vyplatí porovnat ceny a využít případných akcí, neboť rozdíly v cenách mohou být až v řádu stovek korun.

1. místo – Don Papa Rum 0,7L

Nedávno jsem se dočetl o zajímavém tvrzení, že karibské rumy jsou si velmi podobné a rokem 2019 započalo objevování nového druhu, které bude i nadále pokračovat v roce 2020 – indický rum. Tento rum může být v budoucnu pravidelným návštěvníkem našich úst, ale zatím se vraťme k vítězi našeho oblíbenostního seznamu. Jedná se o filipínský rum Don Papa, jehož název je inspirován vůdcem v boji za nezávislost – Papou Isiem. Co na něm Češi ocení je nejen jeho krásný a téměř dárkový design s nádhernou grafikou, ale také jeho lehká, ovocná a vyvážená chuť. Opět se ukazuje, že podobné vlastnosti jsou těmi, které nás přitahují. Jeho výrazně sladká a punčová chuť může být pro mnohé specifická, ale jistě si získá vaše srdce svou jedinečností. Don Papa bude jistě potěšením pro každého milovníka rumů, jelikož rozšíří jeho chuťové obzory a ukáže mu, kam může rumová rozmanitost až dojít.

ZÁVĚR ANEB RUMY MILUJEME

Jsem nadšený z toho, že mám k dispozici férový a zajímavý žebříček rumů. Pokud bych chtěl koupit někomu dar rum, ale nebyl si jistý jejich vkusem, mohu využít právě tohoto žebříčku a vybrat některý z uvedených produktů s jistotou úspěchu. Všechny tyto rumy mají něco společného – jsou méně štiplavé, mají lehčí chuť a nejsou příliš sladké. Tento výběr se proto hodí pro každého, kdo si chce užít skvělou ochutnávku. Navíc, doporučuji prohlédnout si více e-shopů, protože tyto rumy jsou velmi populární a často se dají sehnat v akcích a slevách. Zkoušejte více obchodů a najděte tu nejlepší cenu.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *