Tatranský čaj / Tatratea – Recenze všech 12 lahví

Od roku 2003 je možné zakoupit na trhu nový alkoholický nápoj, známý jako Tatranský čaj nebo Tatratea. Slovenský producent úspěšně vytvořil tuto překvapivou variantu nápoje a umožnil její dostupnost všem prostřednictvím rozsáhlé distribuční sítě. Tatranský čaj rychle získal popularitu a dnes jej můžeme najít téměř v každé hospodě a dokonce i v mnoha domácnostech, kde si lidé oblíbili minimálně jednu z jeho verzí.

Co je Tatranský čaj / Tatratea?

Tento nápoj vzniká kombinací černého a bílého čaje, které se doplňují o byliny, jako je třezalka, máta, hřebíček a ostropestřec. Tyto přísady se nejprve macerují v lihu, což vytváří extrakt, který se poté smíchá a ředí na žádoucí sílu. Zředění je důležitou součástí výroby alkoholických nápojů, aby dosáhly vhodného množství alkoholu. V opačném případě by mohly obsahovat až 98% alkoholu.

Tatranský čaj 17% MLÉKO / Tatratea 17% MILK

Pokud hledáte pití, které potěší vaše partnerky, maminky a všechny ženy, máme pro vás ideální variantu. Tímto nápojem s nízkým obsahem alkoholu dosáhnete jemnosti, díky spojení s mlékem a vytvoření lahodné smetanové chuti s jemnými tóny vanilky. Jestliže sháníte alternativu k Baileys, máte ji právě před sebou!

Tatranský čaj 22% KOKOS / Tatratea 22% COCONUT

Nový nápoj, vyráběný z tatranského čaje s nižším obsahem alkoholu a přírodním extraktem z kokosu, přináší neodolatelně sladkou chuť s medovo-kokosovým tónem a jemným květinovým aroma. Inspirací k jeho vzniku byla verze s 17% alkoholovou voltáží, ovšem s výrazně odlišným výsledkem v chuti. Tento nápoj může sloužit stejným účelem jako již známé verze, ale nabízí alternativu s novými a výjimečnými chutěmi.

Tatranský čaj 27% ACAI / Tatratea 27% ACAI

Pokud spojíte tatranský čaj s aronií a acai, získáte exotickou verzi s 27% alkoholu. Přesto je stále jemná a má tmavou barvu. V tomto nápoji zaznamenáte příjemné tóny čokolády a kávy, které perfektně doplňují a oživují ovocnou chuť.

Tatranský čaj 32% CITRUS / Tatratea 32% CITRUS

Varianta černého čaje s limetkou a citrónem spojuje příjemnou zemitou chuť s vitalizující svěžestí a jemnou sladkostí. Díky jemně střednímu obsahu alkoholu, který podporuje rozvoj chuti, poskytuje tento nápoj vyvážený zážitek pro chuťové pohárky. Modernější verze čaje s citrusovými tóny je ideální pro milovníky osvěžujících alkoholických nápojů.

Tatranský čaj 37% IBIŠEK / Tatratea 37% HIBISCUS

Tato verze obsahuje příjemný ibišek, červený čaj a charakteristickou vůni višní, které společně vytváří lahodnou a mírně hořkou chuť. Celkově by se dalo říct, že je lehkým a sladkým punčem. Tato varianta je ideální pro ty, kteří hledají osvěžující a sladkou alternativu.

Tatranský čaj 42% BROSKEV / Tatratea 42% PEACH

Kombinace bílého čaje a broskví je vždy úspěšným tahem nejen v ledových čajích a dezertech, ale také v tradičním tatranském čaji. Díky síle 42% získává tato kombinace neuvěřitelně lahodnou chuť, která exceluje i v porovnání s jinými vynikajícími čaji. Nezáleží na tom, zda si tento nápoj dopřáváte jako osvěžující letní nápoj nebo jako lahodnou pochoutku v zimních měsících, vždy si můžete být jistí, že tato kombinace bude vynikající. Tato osvědčená kombinace je dokonale vyvážená, přičemž bílý čaj dodává nápoji jemnost a broskve mu dodávají bohaté ovocné aroma. To přispívá k tomu, že tato kombinace je jedničkou mezi nápoji a rozhodně stojí za vyzkoušení.

Tatranský čaj 47% KVĚTOVÝ/ Tatratea 47% FLOWER

Vydáváme se na experimentální cestu s květinami – od keřů a lučních druhů po stromové květy. Toto složení je poznatelné nejen podle vůně, ale také chuti. Celkem jsme použili 21 druhů květů, ale dominantně jsou znát především prvky lípy a bezinky. Obsah alkoholu se pohybuje v této kompozici již ve vyšší kategorii, avšak při ochutnávání Tatratey s 47% obsahem bychom se neměli bát a neměli bychom to brát jako důvod k neochutnání, i pro ty, kteří mohou být trochu zaleknutí tohoto čísla. Mějte na paměti, že se rozhodně můžete těšit na příjemné překvapení.

Tatranský čaj 52% ORIGINÁL / Tatratea 52% ORIGINAL

Jedná se o můj nejoblíbenější nápoj, nebojím se říct, že je dokonalý. Obsahuje vše, co má být a je bez přebytků. Jeho chutí jsou pro mě bylinky, med a silný alkohol. Je to úžasný nápoj, který je jednoduchý a přímočarý, bez jakýchkoli předstíraných prvků. Pokud byste chtěli vyzkoušet více druhů, doporučuji začít právě tímto blendem, abyste se seznámili s jeho základní chutí. A když říkám základní, myslím to výhradně v pozitivním smyslu. Je to pro mě totiž vlajková loď společnosti.

Tatranský čaj 57% ŠÍPEK a RAKYTNÍK / Tatratea 57% ROSEHIP

Čaj s přísadami červeného čaje, šípkem a rakytníkem má příjemnou kombinaci sladkokyselé a sladkosvěží chuti. Pokud máte rádi unikátní chuť rakytníku, tento čaj vám ji nabídne v plné síle 57%. Je to poctivý nápoj vhodný nejen na podzimní a zimní večery.

Tatranský čaj 62% LESNÍ OVOCE / Tatratea 62% FOREST FRUIT

Tento nápoj představuje obohacenou verzi původní varianty s 52% obsahem alkoholu. Díky vyššímu množství alkoholu a přidání bobulových lesních plodů má silnější účinek a nabízí zcela novou borůvkovou chuť. S obsahem 62% alkoholu by neměl být pohled na tento nápoj přehlížen, právě naopak – vyšší obsah alkoholu dokáže zvýraznit a zkvalitnit jedinečné chuťové vlastnosti a poskytnout vynikající celkový zážitek.

Tatranský čaj 67% JABLKO a HRUŠKA / Tatratea 67% APPLE PEAR

Tato varianta nápoje obsahuje jablko a hrušku, která je doplněna příjemným kořením. Svým složením připomíná jablečný štrůdl a díky svému vysokému obsahu alkoholu se skvěle hodí pro ochutnání. Přestože by se mohlo zdát, že tento nápoj s chutěmi bojuje, opak je pravdou. Naopak se tato složení skvěle doplňují a vytvářejí unikátní chuť. Jestliže si přejete začít s mírnější variantou, můžete si smíchat 0,04L Tatratea 67% s 2 dcl Coca-Coly a přidáním plátku citronu získáte osvěžující letní drink. Věřte, že tato varianta si získá vaše chuťové buňky a bude pro vás příjemným zážitkem.

Tatranský čaj 72% ZBOJNICKÝ / Tatratea 72% OUTLAW

Nacházíme se na vrcholu pyramidy, kde dominují nápoje s vysokým obsahem alkoholu, konkrétně 72%. Tato verze byla vytvořena především pro zážitek z večerního pití na horských túrách, a proto je zde silná chuť černého čaje a přídavek extraktu z chinovníku, což je látkou používanou pro výrobu chininu. Je třeba poznamenat, že tato 72% verze je méně zředěná než její varianty s nižším obsahem alkoholu, konkrétně 52%, což dává nápoji intenzivnější chuť a vyšší procento alkoholu. Doporučuje se především pro zkušené pijáky. Na začátek bychom Vám spíše doporučili vyzkoušet variantu s 52% obsahem alkoholu a poté se teprve přesunout k silnější 72% verzi.

Tatratea Mini Set Mix (17,27,37,47,57,67) 6×0,04l

Miniset obsahuje šest velkých panáků s „sedmičkou“ na konci, reprezentujících každý druh likéru. Stejně jako dvojková řada, slouží k tomu, aby si zákazníci mohli vychutnat a objevit různé chutě, které likérka nabízí. Je vhodné zakoupit obě degustační sady a poté se rozhodnout, zda si budete chtít koupit celou láhev daného likéru, nebo můžete obě sady darovat jako dárek někomu dalšímu.

Tatratea Mini Set Mix (22,32,42,52,62,72) 6×0,04l

Miniset obsahující šest velkých panáků každého druhu s výrazným označením v podobě „dvojky“ na konci je skvělým způsobem, jak se seznámit s celou značkou a zároveň představit někoho zajímavého dárkem. Tyto panáky jsou ideální pro všechny, kdo rádi objevují různé druhy panáků a chtějí si udělat obrázek o celé značce.

Horký Tatranský čaj / Hot Tatratea

Způsob jak vyměnit grog či svařák existuje, smíchejte následující ingredience a ihned konzumujte:

  • 0,5 dcl Tatratea 52% nebo 72% (čím silnější tím lepší, podle mé zkušenosti)
  • 2 dcl horké vody (ne vroucí)
  • plátek pomeranče nebo citrónu

Ledový Tatranský čaj / Ice Tatratea

Různé možnosti pití Tatratey jsou ideální pro konzumaci přímo nebo s ledem. Pokud si přejete osvěžující nápoj, můžete si vybrat jakoukoli variantu s obsahem alkoholu nad 52% a smíchat ji s Vineou nebo Coca-Colou v poměru 1:3 pro optimální chuťový zážitek.

  • 0,5 dcl Tatratea 52% až 72% (čím silnější tím lepší, podle mé zkušenosti)
  • 1,5 dcl Coca-Cola nebo Vinea
  • plátek pomeranče nebo citrónu
  • ideálně kostkami ledu naplněná sklenice (množství ledu si regulujte podle situace)

Palírna Karloff vyrábí neuvěřitelnou škálu produktů pod značkou Taranský čaj / Tatratea. V jejich nabídce najde každý výběr vhodné lahve, ale pro mě je nejlepší Tatranský čaj 52% / Tatratea 52%. Vychutnal jsem si ho a musím říct, že je opravdu vynikající, i když i ostatní verze jsou skvělé. Jestli ještě neznáte Tatranský čaj, doporučuji vám nekupovat hned celou láhev, ale raději si pořídit oba minisety vzorků a v klidu si je vyzkoušet. Až se vám bude líbit, můžete si potom vybrat, která lahve se stanou vašimi favority a koupit si je.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *