|

Jagermeister Scharf recenze – Číslo 1 mezi likéry?

Po vyzkoušení několika výborných rumů jsem chtěl udělat změnu a rozhodl jsem se vyzkoušet nový likér Jagermeister Scharf. Tato novinka mě velice zaujala, protože klasický Jagermeister znám a vím, že teplý není to pravé ořechové, ale ledový je to přesně to, co potřebuji. Proto mě překvapil název „Hot Ginger“ (Horký Zázvor), který byl přidán pod jménem likéru Scharf. Zpočátku mi to připadalo trochu paradoxní, ale poté jsem pochopil, že je to jenom další chuťový prvek, který má vylepšit již tak skvělý likér. Trochu jsem měl strach, že intenzivní zázvorová chuť bude příliš silná a převáží ostatní jemné bylinné nuance likéru. Nicméně, v němčině se slovo „Scharf“ používá pro „ostrý“, takže se těším, jak bude celková chuť likéru. Už skoro týden čeká v mrazáku a já se nemůžu dočkat, až ho ochutnám…

Jagermeister Scharf plný zázvoru

Nápoj Jagermeister Scharf je složen z různých bylin, které se staly charakteristickými pro tento výrazný nápoj. Kromě tradičních ingrediencí ještě obsahuje jeden speciální a to zázvor, který přidává nápoji příjemně řezavou chuť. Zázvor je sice dobře známý, avšak v Jagermeisteru Scharf je použit v neobvykle bohaté a kořeněné formě. Zajímavou složkou, která doplňuje jeho chuť je také kořen galangal, rozšířený především v asijské kuchyni. Jeho chuť je s podobná zázvoru, ale má intenzivnější a výraznější ostrou charakteristiku, kterou líčí především obsah kapsaicinu. Navíc má ve své chuti i tóny citrusů, které dávají nápoji další zajímavý rozměr. I díky této neobvyklé ingredienci se Jagermeister Scharf stává unikátním a nezaměnitelným nápojem.

Jagermeister je známá značka alkoholického nápoje, který se vyrábí už od roku 1934. Jeho tradiční verze je tmavší barvy s hutnou texturou, což mu dodává charakteristickou robustní chuť. Na druhou stranu, nově uvedená varianta Scharf přináší lahodnou inovaci s karamelově hnědou barvou a lehkou texturou, která překvapivě doplňuje jeho plnou a komplexní chuť. Tímto se Scharf odlišuje od klasického Jagermeisteru a zároveň jej činí atraktivním pro fanoušky nových chutí. Navíc, obě verze mají stejnou základní složku 56 bylin a koření, což zaručuje zachování autentického a kvalitního zážitku. Takže ať už preferujete tradiční tmavý Jagermeister nebo rádi ochutnáváte novinky, Scharf je skvělou volbou pro váš příští večer s přáteli.

Jak chutná Jagermeister Scharf?

Srovnávat Scharf s klasickým Jagermeisterem není správné, i když se oba produkty mohou hned na první pohled zdát stejně. Scharf je však díky svému příjemnému a vyváženému zázvorovému oku mnohem více svůdný a chuťově zajímavý. Při psaní recenze jsem si všiml, že Scharf je stále možné vnímat jako velmi dobrý, i když není příliš namražený. U klasického Jagermeisteru by to bylo nemyslitelné.

Dalším důležitým faktorem je sladkost Scharfu, která je výraznější než u klasické verze. Nicméně, díky ostrému zázvoru a galangalu je tato sladkost vyvážená a nedělá problémy při pití. Jediným mínusem může být příliš velká štiplavost zázvoru a galangalu, která může překrýt bylinné a kořeněné chutě. To je škoda, protože právě bylinky jsou tím, co si lidé spojují s Jagermeisterem a u Scharfu jsou poněkud na pozadí kvůli intenzivní štiplavosti zázvoru a galangalu.

Proč koupit likér Jagermeister Scharf?

Jagermeister je klasickým a oblíbeným alkoholem, který byste určitě měli ochutnat. Jeho jedinečná a skvělá chuť dá zbořit vaše obavy z pití nového a neznámého nápoje. Tento likér se může pít namražený, ale i teplý, čímž otvírá možnosti pro různé příležitosti. Je vhodný pro pomalé pití i pro panákování s kamarády. Jeho sladká chuť s náznaky zázvoru jej dělá vynikajícím dárkem pro vaši partnerku, která může být jako já, jeho nadšená konzumentka. Tak neváhejte a vyzkoušejte tento skvělý likér!

Velmi často se stává, že když se snažíme udělat změny v tradičních receptech, přináší to jen minimální úspěch. Jedním příkladem může být Fernet Stock Hruška, která patří do kategorie likérů. Stejně tak se snaží i jiné kategorie, včetně nealkoholických nápojů, zvýšit prodeje a získat pozornost různých cílových skupin, a proto vymýšlejí nové příchutě a vylepšení. Bohužel však často narážejí na neúspěch. Z tohoto důvodu mě těší, když někdo dokáže rozšířit tradiční recepturu a přinést nové nápady, nebo dokonce ji dokáže vylepšit. Jedním z takových příkladů je například Jagermeister Scharf, který jednoznačně doporučuji. Jeho chuť je obohacená o zázvor, který v této sezóně zahřívá a rozzáří duši. Proto byste měli využít toho, že je právě teď hlavní období této novinky, a určitě si ji někde v baru vychutnat.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *