|

Gold Cock Peated – Whisky z Moravy

Je známé, že mnozí z nás automaticky spojují českou whisky s „cliche“. Avšak osobně jsem měl příležitost v minulosti ochutnat místní whisky od značky Trebitsch, která mě příjemně překvapila. V dnešní recenzi se zaměříme na produkt PEATED single malt whisky od značky Gold Cock, která je vyráběna českou společností Rudolf Jelínek z Vizovic.

Sudová síla a nakouřenost whisky

Náhodou jsem narazil na degustační vzorek, když jsem si objednal sadu cca 15 vzorků z dramroom.cz. Když jsem přesáhl hranici 3.000 Kč, byl mi jako bonus připsán nejen volný vzorek Gold Cock Peated, ale také zdarma poštovné. Nejdříve jsem se trochu zasmál, že mi dali tento vzorek, protože si nikdo nebyl jistý jeho kvalitou. Nakonec jsem ho ochutnal jako poslední z celé sady a musím říct, že výsledkem bylo úžasné zjištění – tento whisky byla skvělá a k tomu za skvělou cenu!

Gold Cock Peated Single Malt 0,7l 49,2%

Whisky přináší nezapomenutelný zážitek pro vaše chuťové pohárky. S vyváženou a plnou obilnou chutí, která se rovnoměrně šíří po vašich ústech, není ani začátek, ani konec nijak přehnaný. Dokonce i když bychom ji mohli označit jako „nakouřenou“, není to žádná vada. Její delikátní nakouřenost je tak příjemná, že bych ji bez váhání doporučil i těm, kteří dosud neměli možnost ochutnat skutečně vykouřené skotské whisky.

Věřím, že tento kousek je bude motivovat a inspirovat k tomu, aby se odvážili na zkoušku těch pravých peated whisky. Ale opravdovým esem v rukávu této whisky je bezesporu její „síla“. S výjimečnou alkoholovou hladinou 49% dokáže vykouzlit úžasný impuls pro vaše chuťové buňky a všechny rozpoznatelné chutě zvedne ještě o úroveň výš. To je rozhodně důvod, proč se vyplatí dát této whisky šanci.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *