|

METAXA 12* – Skvělá brandy za skvělou cenu?

METAXA je dobře známá značka, kterou málokdo nepozná. Je oblíbená napříč různými skupinami spotřebitelů a je dostupná v různých variantách. Vidíme ji hojně v televizních reklamách a je známá i v zahraničí. V České republice je METAXA druhým největším trhem pro prodej této značky po Řecku, což dokazuje, že si ji i Češi velmi oblíbili. Dnes se podíváme na její vlajkovou loď, 12-hvězdičkovou, která je přestože dobře známá, není to nejlepší, co METAXA nabízí. Tato značka má v nabídce i vyšší kvalitní a prémiové produkty, avšak jejich cena se pohybuje výše v řádu tisíců.

METAXA 12* – JAKÝ JE VÝZNAM 12 HVĚZDIČEK?

Tento osvěžující nápoj v sobě spojuje harmonickou kombinaci muškátových vín, ročně starých vinných destilátů a vyváženou směs koření. Jsou to právě tyto tři ingredience, které tvoří jedinečně provoněný koktejl, ideální pro letní osvěžení.

Zralost nápoje je dána nejen jeho příjemnou chutí, ale i skutečností, že obsahuje 12 let zralé vinné destiláty. Každá z těchto hvězdiček představuje jeden rok péče a zrání, který přispívá k výjimečné kvalitě tohoto nápoje. Navíc, díky přátelské ceně, je možné si tento luxusní nápoj pořídit za skvělou cenu, ve speciální akci ji lze zakoupit dokonce za 500 Kč.

Dárkové balení v sobě skrývá nejen exkluzivní obsah, ale i nádhernou krabici a elegantní skleněnou lahev, která by se nemusela stydět ani v regálu s nejdražšími alkoholickými nápoji. Je to rozhodně doporučená investice, jelikož i vizuálně působí jako luxusní produkt, který by stál mnohem více než jen 500Kč nebo 1000 Kč.

Věřím, že si tento nápoj užijete naplno a budete nadmíru spokojeni, aniž byste museli utratit přemrštěnou sumu. Stačí jen otevřít lahev, přivonět k jejímu obsahu a silně vás zasáhnou příjemné vůně a chuť pomerančové kůry, které vám dodají správnou dávku sladkého a hořkého zážitku.

CHUŤ JINÁ NEŽ JSEM ČEKAL

Již jsem měl příležitost ochutnat několik variant Metaxy, konkrétně jsem vyzkoušel verze s hodnocením 3, 5, 7, 12 a také Private Reserve. Z mého osobního zážitku lze říct, že nízká hodnocení přinášejí sladší a méně výraznou chuť, zatímco varianta s hodnocením 12* stojí někde uprostřed, v zlatém středu.

Pokud se tedy zaměříme na samotnou chuť, lze ji popsat jako kombinaci kávy a čokolády, avšak já osobně cítím výraznou příměs hořkých pomerančů. Jestliže se vám líbila verze s hodnocením 7, tak 12 vám přinese další posun výš.

Musím však podotknout, že jednou věcí jsem byl překvapen a to štiplavostí. Původně jsem si myslel, že nebude přítomná a chuť bude jemnější, avšak při porovnání s reklamami jsem očekával něco více. Může to být způsobeno cenovou kategorií, která se svou cenou nemůže vyrovnat všem očekáváním.

Závěr

Můj zážitek s METAXA 12* předčil moje očekávání. I když nebyla tak jemná, jako jsem očekával, byla určitě zajímavá a byla velmi pitelná. Pro mě je ideální volbou na odpočinkové večery po náročném dni, kdy si potřebuji dopřát něco lehkého a chutného. A i přes své kvality je dostupná za velmi dobrou cenu.

METAXA je skvělým všestranným nápojem, který může být i vynikajícím dárkem. Její dárkové balení bude jistě trefou do černého u každého, kdo rád ocení tuto unikátní řeckou kořalku. Takže pokud hledáte něco speciálního pro své blízké, neváhejte sáhnout po METAXA 12*.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *