|

EMBARGO ANEJO ESPLENDIDO – Trošku nečekané

Embargo nemusí vždy být „negativní“ slovo. Při včerejší návštěvě pizzerie Bonaccia v Bohnicích, kde jsme šli s bývalými kolegy na pizzu, mě u stolu zaujala nabídka karibských rumů. Do pizzerky se na rum nechodí, aspoň ne do těch, které znám. Několik vzorků, konkrétně 4x 0,02l za celkovou cenu 220 Kč Dobrý, ne?.. Měl jsem za sebou těžkej den, tak jsem bez většího očekávání objednal pouze jeden objemnější vzorek 0,04l za 110 Kč. 

EMBARGO ANEJO ESPLENDIDO – milé překvapení

Často se stává, že v momentech, kdy nečekáme žádné překvapení, se nám přihodí právě to největší. A právě to se mi stalo včera, kdy jsem měl možnost ochutnat rum značky Embargo, která mi dosud byla neznámá. Tentokrát jsem nemohl mít lahev přímo v ruce, ale i přesto musím říct, že moje ochutnávka se vyplatila. Specifičnost tohoto rumu spočívá zejména ve směsi rumů z čerstvé cukrové třtiny a melasy.

Ačkoli nemám kompletní přehled o tomhle rumu, mám zájem se více zaměřit na chuť, která se mi opravdu líbila. V konečném důsledku je to totiž pro nás degustátory to nejdůležitější.

Svěží a kompaktní

Jestliže umíte ocenit lehčí, svěže pitelnou a bezchybně čistou chuť, která není příliš ostrá ani příliš sladká, ale naopak velmi příjemná a dokonale dobrá, doporučuji vám vyzkoušet tento rum. V jeho chuti si užijete krásné aroma a nebude vás nijak rušit silnější alkoholický zážitek.

Osobně jsem zjistil, že i když piju alkohol v malém množství, dokáže ovlivnit mou koordinaci. U Embarga jsem ale na tento pocit nenarazil. Naopak, přemýšlím, že by se mi hodil jako ideální letní rum, skvělý pro horké letní večery.

A myslím si, že bychom mohli dokonce rozdělit různé druhy rumů podle jejich vhodnosti pro jednotlivé roční období.

Závěr

Rum EMBARGO ANEJO ESPLENDIDO je bez diskuze skvělou volbou, kterým dominuje příjemná chuť a snadná pitelnost. Jedním z nejvýraznějších rysů pro mě je skutečnost, že nepálí v ústech a jako protipól k tomu je velmi jemný. Věřím, že mezi námi je mnoho lidí, kteří si na rumu ocení právě jemnost.

Co je důležité zmínit je, že některé rumy mívají jemnou chuť díky přidání vysokého podílu cukru, ale Embargo dokázalo být výjimkou a zaměřilo se na zachování svých pozitivních vlastností bez zbytečného obsahu cukru.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *