Jak otevřít víno bez vývrtky

Mnohému z nás se již určitě někdy stalo, že při pořádání rodinné oslavy nebo zahradní párty s přáteli, jsme chtěli otevřít láhev vína a nemohli jste najít vývrtku. V takových situacích není třeba panikařit, jelikož je několik způsobů, jak láhev otevřít i bez vývrtky. Samozřejmě se nabízí varianta zatlačení korkové zátky dovnitř lahve. Chce to jen mít po ruce třeba vařečku, jejímž opačným koncem to při vyvinutí hrubé síly jde poměrně snadno. Ovšem mnozí muži považují tuto metodu za primitivní a znalci by jistě podotkli, že s korkem se do vína mohou dostat i jeho úlomky či jiné nečistoty. Vhodnější jsou následující způsoby:

Nůžky nebo nůž

Nůžky nebo ještě lépe ostrý nožík s vroubky zabodnete do korkového uzávěru a poté pravidelnými pohyby ze strany na stranu korek z hrdla lahve vypáčíte. Pokud se to nedaří, můžete zkusit nůžkami nebo nožíkem kroužit stejně jako s klasickou vývrtkou.

Klíč

Klíče má po ruce každý, ale málokoho by napadlo, že mohou v nouzi posloužit i jako vývrtka. Ze svazku vyberte ten nejdelší, zabodněte ho do korku a zapáčete. Tato metoda vyžaduje vyvinutí určité síly, proto je vhodnější, když se otevírání klíčem ujme muž.

Bota, ručník, zeď

Zní to jako nesmysl, ovšem určitě vás bude fascinovat. Láhev vložíte do boty nebo do ručníku a stranou s ručníkem nebo botou několikrát udeříte proti zdi. Korek začne postupně vylézat z hrdla až jej snadno vyjmete rukou.

Hřebík nebo vrut

Při použití hřebíku nebo vrutu se nemusíte obávat poškození lahve ani znehodnocení vína. Jednoduše do korku našroubujete delší hřebík s drážkami nebo vrut, který pak vytáhnete vhodnou stranou kladiva či kleštěmi.

Zapalovač

Pokud se mezi vámi najde kuřák, máte vyhráno. K vypuzení korkového nebo plastového špuntu z lahve stačí její hrdlo nějakou dobu ohřívat plamenem zapalovače. Ideální prostor k zahřívání je mezi hladinou vína a špuntem. Po několika minutách špunt vyleze z hrdla sám. Tento způsob je efektní, čistý, bez násilí a určitě sklidíte od všech přítomných ocenění.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *